Bandimere Speedway Bandimere Speedway Banner
Bandimere Speedway Banner Bottom

04/28/2013 Race Results For
Pennzoil ULTRA Pro E.T.
Round 2

[Round 1]   [Round 2]   [Round 3]   [Round 4]   [Round 5]   [Round 6]   [Finals]   
  Name # Home Town R/T Dial In ET MPH
WIN A503 .018 12.15 12.153 101.73
R/U John Koenig B699 Lakewood CO .041 11.21 11.239 119.55
 
WIN Fernando Bumanglag B173 Aurora CO .112 10.51 10.638 120.29
R/U Yeng Cheng B146 Denver CO .545 11.35 11.292 118.86
 
WIN Jennafer Jones J584 Lakewood CO .046 11.07 11.068 119.70
R/U Eric Thorpe A555 Brighton CO -.025 10.70 10.725 125.00
 
WIN Kipp Smallwood B426 Littleton CO .035 12.11 12.229 104.94
R/U Wyatt Thorpe E550 Brighton CO .115 12.08 12.132 107.02
 
WIN Bob Carstensen P325 Arvada CO .004 11.24 11.237 119.74
R/U Mark Price B174 Arvada CO .023 10.76 10.730 125.11
 
WIN Chris Wells B914 Lafayette CO .008 11.70 11.717 113.32
R/U Ernie Raile V590 Lakewood CO .019 10.85 10.841 121.64
 
WIN Matt Crist B165 Lakewood CO .016 13.78 13.704 96.88
R/U Karl Metzger SR. P210 Lakewood CO -.009 10.97 10.996 120.66
 
WIN Kyle & John Tripp 5357 Golden CO .091 9.96 10.005 124.00
R/U John Davidson C586 Conifer CO .095 9.99 10.067 132.74
 
WIN Arik DeVelder E503 Arvada CO .037 11.87 11.871 104.22
R/U Mike Rezny 5119 Denver CO .044 11.67 11.579 112.66
 
WIN Amy McArthur B633 Keenesburg CO .122 12.98 13.003 102.82
R/U Dustin Moore M513 Commerce City CO .054 10.79 10.786 115.46
 
WIN Chuck & Todd Mitchell M564 Northglenn CO .003 11.56 11.637 113.36
R/U Lisa Dickinson P516 Lakewood CO .048 10.49 10.473 126.33
 
WIN Brian Jones B330 Centennial CO .185 12.60 12.625 102.66
R/U Steve Hill P810 Thornton CO .168 10.82 10.812 122.69
 
WIN Mike St Clair B337 Thornton CO .058 10.97 10.998 121.62
R/U Jeff Gardner B418 Centennial CO -.131 10.75 10.530 130.63
 
WIN Jason Moser B607 Bailey CO .085 12.46 12.475 107.33
R/U John Ranum B859 Denver CO .060 13.00 12.993 96.75
 
WIN Donny Heisler P454 Morrison CO .082 10.95 10.982 121.62
R/U Scott Southern 5294 Morrison CO .108 10.54 10.524 126.01
 
WIN Jeff Ewing B551 Brighton CO .051 10.85 10.878 121.20
R/U Rick Schillereff E560 Aurora CO .039 13.30 13.291 99.90
 
WIN Bill Hadden H519 Pueblo West CO .080 11.96 12.114 96.58
R/U Nick Senti B179 Littleton CO .282 13.35 13.376 102.94
 
WIN Michael Brand II 4 Thornton CO .013 11.95 11.919 105.51
R/U Bryan Warren P367 Federal Hts CO .040 13.80 13.745 102.23
 
WIN Roger Guy A529 Morrison CO .161 11.86 11.852 111.90
R/U Betty Walter B542 Aurora CO .134 11.25 11.212 112.85
 
WIN Tim Smith T558 Keenesburg CO .061 10.21 10.164 132.13
R/U Jason Hobbs B266 Northglenn CO -.004 12.80 12.832 102.18
 
WIN Jeff Brnak 540 Keenesburg CO .071 10.47 10.826 102.58
R/U Kim Cornine C512 Kiowa CO .070 11.08 11.598 119.79
 
WIN Greg Susuras E504 Lakewood CO .024 13.60 13.609 101.59
R/U SINGLE
 
<<< Previous Round [Back To Calendar] Next Round >>>